Kaip išsirinkti slides?

Dėl didžiulės slidžių įvairovės daugeliui slidininkų neturinčių savo slidinėjimo inventoriaus, prieš pasirenkant slides, iškyla daug klausimų.

Slidžių ilgis. Pagrindinė taisyklė pasirenkant slidžių ilgį – slidės turi būti 10-20 cm trumpesnės už slidininko ūgį. Ilgesnes slides renkasi slidininkai mėgstantys greitą nusileidimą su ilgais posūkiais. Trumpesnes slides lengviau valdyti, tačiau amortizacija ir apkrova kojoms padidėja, todėl greičiau pavargsite.

Kokio spindulio (radiuso) slides rinktis?

Slidės posūkio spindulys (radiusas) tiesiogiai priklauso nuo slidžių ilgio ir nuo slidžių formos. Kuo slidės ilgesnės ir tiesesnės, tuo posūkis yra didesnis. Posūkio spindulys matuojamas metrais ir žymimas ant kiekvienos slidės. Jei imsime 160 cm. ilgio slides su didesniu kaip 16 m.radiusu, jos bus skirtos greitam nusileidimui , o sumažesniu kaip 13 m. radiusu, skirtos trumpiems, staigiems posūkiams. Jei pasirinksite 13-16 m. radiusą su 160 cm. ilgio slidėmis, optimaliai jausitės tiek giganto tiek ir slalomo trasose.
Kokio kietumo slidžiu pora turi būti?

Pagrindinis skirtumas tarp slidžių pradedantiesiems ir pažengusiems yra slidės kietumas. Kieta slidė mažiau „atleidžia“ slidinėjimo klaidas, bet yra stabilesnė trasoje. Minkšta slidė „atleidžia“ daugiau slidinėjimo klaidų, su ją posūkis atliekamas lengviau, tačiau tokiomis slidėmis slysdami didesniu greičiu jausite vibraciją, trūks stabilumo.
 

Kaip pasirinkti snieglentę?

Snieglenčių būna kelių tipų:
  1. Universalios lentos dažnai vadinamos All mountain, tokios lentos skirtos betokiam slidinėjimo tipui, bet kokiom kalnų reljefo formom, labai tinkamos naujokams.
  2. Freestyle yra skirtos slidinėjimui snieglenčių parkuose ir „halfpipe“. Išskirtinė šios lentos savybė yra tame, kad jos simetrine forma (twin), uodega ir kulnas yra bukesni, kad palengvintų nusileidimą ir padidintų manevringumą. Tokia lenta duoda didelę judėjimo laisvę.
  3. Freeride lentos sukurtos slidinėjimui plėšiniais ir ypač slidinėjimui ne trasose. Paprastai turi „directional“ geometriją: nosis ilgesnė ir minkšta, daugiau užlenkta viršun, kad lenta neįsikastų į gilų sniegą.
  4. Slalomo lentos skirtos sportinėms slalomo varžyboms, sporto kalnų slidinėjimo analogui.

 

 
Kokio ilgio snieglentę pasirinkti?

Dydžio pasirinkimas priklauso nuo svorio ir ūgio. Vidutinio sudėjimo žmogui lenta turi būti šiek tiek virš smakro. Trumpa lenta tinka naujokams, bei „freestylui“. Kuo ilgesnė snieglentė, tuo sunkiau ją valdyti, tačiau kartu ji yra daug stabilesnė dideliais greičiais trasoje ir plėšiniuose. Modelio pasirinkimą įtakoja ir jūsų kojos dydis. Jei jūsų kojos dydis yra didelis, jums būtina pirkti plačią lentą, tokių modelių pavadinime turi būti arba +, arba wide. Plati lenta mažiau įsikasa giliam sniege.
 
 
Snieglentės kietumas?

Pradedančiajam snieglentininkui geriau pirkti minkštą lentą, ji paklusnesnė ir geriau elgiasi mažais greičiais. Taip pat tiks pradinio lygio modelis arba nuomotas. Standi lenta duoda stabilumo, didelį greitį ir šuolių amplitudę.
 
 
Kokio dydžio slidžių batus pasirinkti?

Perkant batus būtina matuotis. Netaupykite laiko juos matuojantis. Geriau sugaišti daugiau laiko ieškant sau tinkamų batų, juos matuojantis, nei jaustis nepatogiai slidinėjant. Matuojantis slidinėjimo batus mūvėkite slidinėjimo kojines ar kojines, su kuriomis slidinėsite. Nesimatuokite batų su įprastomis, Įsitikinkite, kad slidinėjimo batai nespaudžia nei vienoje vietoje. Jei dabar jaučiate skausmingas, spaudžiamas vietas, slidinėjant skausmas bei trynimas tik padidės. Batas turi gerai priglusti prie kojos, tačiau koja turi jaustis komfortabiliai ne tik apačioje, bet ir ties blauzda, dvigubomis ar vilnonėmis kojinėmis.
 

Pirštuotos ar kumštinės slidinėjimo pirštinės?
 
Jei norite šiltesnių pirštinių, verta rinktis kumštines slidinėjimo pirštines. Jose pirštai būna susiglaudę, priešingai nei pirštuotose pirštinėse. Taip pat jose mažiau siūlių, tad mažesnė tikimybė, kad pro kurią iš jų prasisunks drėgmė. Tačiau atsižvelgiant į pirštų miklumo faktorių, pirštuotos pirštinės slidinėjimui, ypač šiuolaikinio dizaino ir technologijų, turi
pranašumą, tad rinkoje jos populiaresnės.
 

Apie mus

Jau aštuonis metus mūsų įmonė organizuoja slidinėjimo keliones į Bukavelio slidinėjimo kurortą. Suteikėme puikų aktyvų poilsį šimtams klientų.

logoNumeris:+370 68557599
Faksas:+370 37 390950
Adresas: Raudondvario pl. 172b
El. paštas: info@kelioniutiltas.lt